Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dovolená v Rakousku 2012

Během svátečních dnů v červenci podnikli naši kamarádi Roman s Evou krátkou dovolenou do Rakouska a tak tady je krátký popis jejich cesty a pár fotografií...

 

Dne 5.7.2012 jsme vyrazili na návštěvu k našim sousedům do Rakouska a to se záměrem navštívil Grossglockner a ještě nějaké jiné zajímavosti. Tyto naše svátky využilo spoustu českých motorkářů, takže pomálu všude byla slyšet jen čeština.

Jako první jsme se cestou zastavili u jezera Königsee v Německu, kde jsme si od spoda prohlídli Orlí hnízdo. Počasí bylo super, ale pro nás zde bylo spousta lidí. Byla to naše 1. zastávka na naší 1.motodovolené a tak jsme radši pokračovali dál směrem na Rakousko. Poblíž Zell am See jsme se ubytovali v penzionu a druhý den jsme vyrazili na Grossglockner (pozor mýtné už stojí 22,-euro), pouze na část - jenom na vyhlídku Edelweisspitze a na chvilku, za hustého deště k vyhlídce Fr.Josefa. Jako vyznavači motorek jsme tam nebyli vůbec sami....  kromě motorkářů z Čech (cca 70%), jsme zde objevili i cestovatele z Austrálie, ze Švédska a co se týče věkového zastoupení, tak vůbec jsme tam nebyli nejstarší ... taky jednou :) Alpské sviště jsme bohužel viděli jen vyřezané a samotný Grossglockner jsme kvůli dešti neviděli, takže máme velký důvod se sem opět vrátit. Na fotkách je vidět naše jízda po Hochalpenstrasse, různé klikatice, motorkáři před náma když ještě nepršelo. Nahoře, ale již lilo jako z konve, takže další jízda probíhala v nepromokách.

Další zastávkou našeho výletu bylo městečko Gmünd, kde se nachází MUZEUM PORSCHE. Bylo na co koukat. Doporučuji navštívit. Z městečka Gmünd jsme pak ještě podnikli výlet na nejvýše položenou přehrada v Rakousku v Maltském údolí. Vysoká je 200m a skáčou z ní i bungee jumping. Na vystrčené plošině vyhlídky jsou pouze rošty a na části jen prosklená podlaha. Je zde krásně vidět dolů. Romča se odhodlal jen na začátek plošiny a já jsem se pokusila slézt trošinku níž, měla jsem divný pocit, i když jsem stála na čestvým vzduchu, tak najednou bylo vzduchu málo... a začala jsem se divně potit, takže jsem tam dlouho nezůstala... Byla jsem ráda, když jsem se vrátila na pevnou zemi.
A to je v krátkosti asi vše co jsme viděli. Bylo to nádherný, ale krátký, takže příští rok opět do Rakous...